eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualnościWtórny rynek mieszkaniowy: jest w czym wybierać

Wtórny rynek mieszkaniowy: jest w czym wybierać

2013-09-10 09:49

Wtórny rynek mieszkaniowy: jest w czym wybierać

Oferta rynku wtórnego jest bardzo zróżnicowana © Gilles Paire - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Zainteresowani kupnem mieszkania z drugiej ręki mogą obecnie korzystać z rekordowo niskich stóp procentowych. W zakresie cen spadkowa tendencja powoli wygasa, a na rynku pojawiają się pierwsze podwyżki cen. Co prawda na razie ceny podnoszą przede wszystkim deweloperzy, ale z czasem wzrosty przeniosą się też na rynek wtórny. Wszystko wskazuje na to, że rynek wtórny nie ma co liczyć na wsparcie w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych". Warto zatem rozważyć decyzję o zakupie mieszkania. Sprawdziliśmy w których częściach głównych miast wybór jest największy!

Przeczytaj także: Wtórny rynek nieruchomości VII 2013

Dawno już minęły czasy kiedy rynek wtórny kojarzony był przede wszystkim ze starym zaniedbanym zasobem mieszkaniowym wybudowanym najczęściej w technologii wielkopłytowej. Z drugiej ręki można również zakupić kilkuletnie mieszkania i apartamenty na w pełni zagospodarowanych osiedlach. Lokale takie są w pełni wykończone i umeblowane, co umożliwia natychmiastowe wprowadzenie się do zakupionego M.

Choć oferta rynku wtórnego jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem ofertowanego produktu jak i lokalizacji, w każdym z dużych miast znaleźć można obszary, w których liczba wystawianych ofert jest największa. Dane pozyskane z portalu Otodom.pl wskazują, że na takie obszary przypada co czwarte lub nawet co trzecie aktualne ogłoszenie sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym!

fot. mat. prasowe

Wtórny rynek mieszkaniowy – dzielnice o największym udziale w rynku

Dzielnice o największym udziale w rynku wtórnym to z reguły lokalizacje typowo mieszkalne, zwane potocznie „sypialniami miast”. Cechuje je duża gęstość zaludnienia, ale również bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, rozrywkowa oraz społeczna.


Dzielnice o największym udziale w rynku wtórnym to z reguły lokalizacje typowo mieszkalne, zwane potocznie „sypialniami miast”. Cechuje je duża gęstość zaludnienia, ale również bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, rozrywkowa oraz społeczna. Sypialnie miejskie wyróżniają się również rozwinięta infrastrukturą komunikacyjną, licznymi połączeniami autobusowymi i tramwajowymi z innymi częściami miast.

Jarosław Skoczeń, ekspert rynku nieruchomości

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: