Skanska buduje Osiedle Mickiewicza w Warszawie
2015-03-30 00:45
Wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe
Przy ulicy Rudzkiej, w bliskim sąsiedztwie lasu Bielańskiego, Skanska Residential Development Poland ruszyła z pracami przy budowie Osiedla Mickiewicza. Są szanse, że inwestycja ta uzyska certyfikat BREEAM, czyli potwierdzenie wysokiej jakości budynków i wyposażenia ich w rozwiązania przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale i środowisku.
Przeczytaj także: Skanska kończy Osiedle Mickiewicza. Ostatnie nowe mieszkania już w sprzedaży
Łącznie w ramach Osiedla Mickiewicza powstanie 497 mieszkań. Prace nad nimi realizowane będą w czterech fazach. Pierwsza z nich dostarczy na warszawski rynek 105 lokali o powierzchni od 22 do ponad 100 mkw. i zróżnicowanych rozkładach: od jedno- czy dwupokojowych z aneksem kuchennym, po większe – cztero- i pięciopokojowe. Deweloper zakłada, że pierwsze mieszkania będą gotowe w ostatnim kwartale następnego roku.„Będziemy ubiegać się o certyfikat BREEAM, charakterystyczny dla zrównoważonego budownictwa. Byłby to prawdopodobnie pierwszy budynek mieszkalny w kraju, wyróżniony przez niezależnych, międzynarodowych ekspertów za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko. Dotychczas takie certyfikaty otrzymywały przeważnie budynki biurowe”, mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.
Osiedle jest dogodnie skomunikowane z innymi częściami miasta. Położone na pograniczu klimatycznego Żoliborza i zielonych Bielan, sąsiaduje ze stacją Metra Słodowiec i Pl. Wilsona, licznymi przystankami autobusowymi i tramwajowymi, ścieżkami rowerowymi oraz trasą Armii Krajowej.
„Dojazd do centrum metrem zajmuje 10 minut, a samochodem - około 15 minut. Możemy też szybko oderwać się od zgiełku miasta i w 10 minut dojechać rowerem do rezerwatu przyrody czy do licznych kawiarni na Starym Żoliborzu”, twierdzi Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland.W pobliżu znajduje się 15 przedszkoli, 5 szkół podstawowych, żłobek, a także uczelnie wyższe, m.in. Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W sąsiedztwie są też: szpital, centra handlowe, sklepy i inne punkty usługowe.
Okolica jest bogata w zielone tereny rekreacyjne, idealne do przejażdżek rowerowych, spacerów czy nordic walkingu. Kompleks jest położony na skraju rezerwatu przyrody - lasu Bielańskiego, w pobliżu 3 parków: Kępa Potocka, Kaskada i Harcerskiej Poczty Polowej oraz Stawów Kellera.
„Projektujemy obecnie teren rekreacyjny, gdzie chcemy stworzyć ogrody-labirynty, drewniany plac zabaw i pole piaskowe dla dzieci czy strefę fitness. Większość tak zwanej powierzchni biologicznie czynnej zostanie zachowana. Dodatkowo części wspólne wypełnimy starannie zaprojektowaną rodzimą zielenią, m.in. bylinami i trawami, dzięki czemu będzie to miejsce, do którego będzie chciało się wracać po pracy i spędzać tu czas z najbliższymi”, dodaje Jakub Zagórski.
Rozwiązania, które mają poprawiać komfort życia
Osiedle Mickiewicza będzie wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które mają pozytywnie przekładać się na komfort użytkowania mieszkania i dbałość o środowisko naturalne. W częściach wspólnych zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie, a dzięki panoramicznym oknom wszystkie mieszkania będą doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej. Wybrane mieszkania zostaną też wyposażone w rozwiązania tzw. inteligentnego domu.
„Centralne sterowanie ciepłem czy centralny wyłącznik światła, to tylko przykłady rozwiązań, dzięki którym będzie to jedno z nowocześniejszych osiedli w stolicy”, mówi Jakub Zagórski.
fot. mat. prasowe
Wizualizacja inwestycji
Osiedle Skanska będzie wybudowane według najwyższych skandynawskich standardów jakości. Dzięki elastycznej konstrukcji budynku lokatorzy będą mogli dostosowywać rozkład mieszkania do własnych potrzeb. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w drzwi z certyfikatem antywłamaniowym. Dodatkowo, na dużych balkonach zostaną zamontowane specjalne krany, umożliwiające pielęgnację roślin. Na podziemnym parkingu znajdzie się 106 poszerzonych miejsc parkingowych. Dzięki odpowiednim wentylacjom i czujnikom będą mogły tam parkować również samochody z instalacją LPG. Do dyspozycji mieszkańców będą też stojaki na rowery i boksy dla jednośladów.
Przeczytaj także:
Powstaje III etap Osiedla Mickiewicza
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
inwestycje mieszkaniowe, oferty deweloperów, nowe mieszkania, osiedle mieszkaniowe, certyfikat BREEAM, budownictwo zrównoważone
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)