eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualnościInwestycja Banacha w Krakowie: wszystkie mieszkania w MdM

Inwestycja Banacha w Krakowie: wszystkie mieszkania w MdM

2016-03-14 10:37

Inwestycja Banacha w Krakowie: wszystkie mieszkania w MdM

Inwestycja Banacha - wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe

Przy ulicy Banacha w Krakowie trwają prace przy nowym projekcie Activ Investment. Sprzedań mieszkań dostępnych w ramach pierwszego etapu inwestycji już ruszyła. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród jedno-, dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchniach od 25 od 67 m². Deweloper zadbał o zachęty dla kupujących - do końca marca wszystkie lokale będą kwalifikować się do objęcia rządowym programem dopłat.

Przeczytaj także: Activ Investment buduje przy Karoliny w Katowicach

Mieszkania na Górce Narodowej mają zyskać na wartości


Okolice Górki Narodowej nie cieszą się jeszcze zbyt dużą popularnością. Ta sytuacja ma się jednak zmienić, ponieważ właśnie w tej lokalizacji miasto planuje szereg poważnych inwestycji. Nic więc dziwnego, że deweloperzy coraz częściej poszukują położonych tam działek.

Co planuje miasto?


Plany ratusza zakładają m.in. poszerzenie Alei 29 listopada. Arteria zyska 2 pasy ruchu w każdym kierunku, a miejscami zaplanowano nawet 4 pasy. Prace przy tej inwestycji mają ruszyć na początku 2017 roku i potrwać 2 lata.

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na Górkę Narodową. Po jej zakończeniu podróż z Dworca Głównego PKP na ulicę Banacha będzie zajmować niespełna 30 minut.

Kolejną dobrą wiadomością jest budowa wschodniej obwodnicy autostradowej Krakowa na odcinku Rybitwy – Igołomska. Będzie to ciąg drogi krajowej S7, która przebiega od Chyżnego przez Kraków, Warszawę aż do Gdańska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, odcinek trasy z Krakowa do Miechowa będzie gotowy 2023 roku. To oznacza, że cały ruch tranzytowy północ – południe przeniesie się na nową, kilkupasmową trasą, a przejazd samochodem z Banacha do centrum Krakowa potrwa tylko kilka minut. Ci, którzy śledzą rynek mieszkaniowy oraz inwestycje w Krakowie na przestrzeni ostatnich paru lat, wiedzą jak szybko rozwinął się Ruczaj po doprowadzeniu linii tramwajowej.

Nastąpił istny boom budowlany a mieszkania znacząco zyskały na wartości. W chwili obecnej za własne M w tej części Krakowa musimy zapłacić od ok 6 000 do nawet 8 000 zł/m². Prawdopodobnie podobny scenariusz spotka wiele rejonów w Krakowie, gdzie miasto chce zrealizować podobne inwestycje.

fot. mat. prasowe

Inwestycja Banacha - wizualizacja inwestycji

Wszystkie mieszkania w inwestycji przy ul. Banacha w Krakowie są dostępne w programie „Mieszkanie dla Młodych”


Do końca marca promocja


Activ Investment przygotował atrakcyjną ofertę dla Klientów zainteresowanych zakupem mieszkania w ramach programu MDM. Tylko w marcu wszystkie mieszkania w inwestycji przy ul. Banacha w Krakowie będą spełniały kryteria programu. „Mieszkanie dla Młodych” to rządowy projekt wsparcia młodych ludzi w zakupie swojego pierwszego mieszkania. Na dopłatę wysokości od 10 do 20% wartości nieruchomości mogą liczyć wszyscy Ci, którzy nie przekroczyli 35 roku życia. Co kwartał ustalane są limity ceny mieszkań, które można zakupić w ramach programu. Obecnie obowiązujący limit cenowy w Krakowie dla mieszkań na rynku pierwotnym to 5247 zł za m². Dostępność mieszkań w MDM w Krakowie choć sukcesywnie rośnie, nie przekracza kilkunastu procent. Ciężko znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji. Znajdują się one przeważnie na obrzeżach miasta bądź w wyjątkowo słabo skomunikowanych rejonach - a i w takich przypadkach wybór mieszkań kwalifikujących się do programu MDM jest mocno ograniczony.

Dlaczego warto się spieszyć z zakupem mieszkania z dofinansowaniem?


Program MDM nie będzie prawdopodobnie kontynuowany po 2018 roku. Co prawda są plany wdrożenia innego programu wsparcia zwanego „Narodowym Programem Budowy Mieszkań”, niemniej jednak w chwili obecnej nie wiele o nim wiadomo. Z dostępnych informacji wynika jedynie, że tworzone będą kasy oszczędnościowo-budowlane, gdzie po kilku latach oszczędzania przez członków kasa otrzymywać ma kredyt dofinansowany przez budżet państwa. Bliższych szczegółów na razie jednak brak.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: