Bouygues Immobilier przywraca blask kamienicy z 1905 roku
2017-04-07 11:36
Jagiełły 6 - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Villa Boheme od Bouygues Immobilier
Inwestycja przy Jagiełły 6 to, jak już wspomniano we wstępie, nie tylko projekt mieszkaniowy, ale również rewitalizacja kwartału zabudowy, w którym ochroną objęte zostały fragmenty dwóch kamienic z początku minionego stulecia. Ich zabytkowe fasady zostaną poddane renowacji, a za nimi powstaną nowe wnętrza spełniające dzisiaj obowiązujące standardy. Istniejące elewacje odzyskają blask przy zachowaniu charakterystycznych dla nich elementów. Nowo powstała część kompleksu nawiązywać będzie wyraźnie do istniejącej, z kontynuacją gzymsu i jasną płytką klinkierową pokrywającą elewację. "Nowe" wpisze się zatem w ponad stuletnie dziedzictwo.W budynkach przy Jagiełły 6, licząc obie kamienice oraz nowo powstałą część, znajdzie się miejsce dla 69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od kompaktowych lokali typu studio, po czteropokojowe przestronne lokale, wśród których dwa będą dwupoziomowe. Ceny rozpoczynają się od 8,5 tys. zł/m2. Apartamenty jednopokojowe można kupić od 225 tys. zł, a najtańsze mieszkanie dwupokojowe to wydatek minimum 325 tys. zł.
fot. mat. prasowe
Jagiełły 6 - wizualizacja 2
Większość apartamentów została zaprojektowana z przestronnym balkonem lub tarasem. Wysokość pomieszczeń waha się od 2,60 do 3,00 m, a w części, która zostanie dobudowana, dostosowana jest do wysokości stropów kamienicy. Na dachu pojawi się również przestronny taras dostępny dla wszystkich mieszkańców obiektu, gdzie będą mogli spotykać się i spędzać czas. Charakter inwestycji będzie odzwierciedlał również design lobby, utrzymany w stylu art-déco. Mieszkańcy Jagiełły 6 będą mieli do dyspozycji zielony wewnętrzny dziedziniec, rowerownię i podziemny garaż, w którym znajdzie się blisko 60 miejsc parkingowych, na platformach umożliwiających zaparkowanie dwóch samochodów na jednym stanowisku.
fot. mat. prasowe
Jagiełły 6 dziedziniec - wizualizacja 3
– To inwestycja z charakterem. Niełatwa, ze względu na renowację dawnej zabudowy, ale tym bardziej wartościowa. Prowadzimy ją z szacunkiem dla historii tego miejsca, elementy nowoczesne traktując jako płynne uzupełnienie. Ta ciekawa przestrzeń zyska dzięki temu nową jakość – mówi Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.
fot. mat. prasowe
Jagiełły 6 lobby - wizualizacja 4
Inwestycja powstanie na eksponowanej, narożnej działce. Za projekt architektoniczny Jagiełły odpowiedzialna jest Maćków Pracownia Projektowa.
– Projekt inwestycji wpisuje się w filozofię życia aktywnego mieszkańca Wrocławia. Z jednej strony gęste miasto skłaniające do aktywności, z drugiej strony tuż za rogiem tereny rekreacyjne wzdłuż nabrzeży Odry. To dogodne miejsce, jeśli mówimy o nowym modelu używania miasta, gdzie ma się pracę, a jednocześnie jest się w sercu wydarzeń kulturalnych i korzysta na co dzień z wysokiej jakości życia. W projekcie, z uwagi na fakt, że dotykamy zabytkowej substancji, staraliśmy się utrzymać klimat miejsca i nie zdominować go nowymi formami. Interwencje są stonowane i stanowią raczej tło dla wydobytych z zapomnienia przepięknych detali historycznych fasad. Bardzo ważne jest dla nas ożywienie tej części miasta, dlatego na parterze przewidzieliśmy lokale usługowe, które będą wzmacniały miastotwórczy charakter tego miejsca – mówi Zbigniew Maćków, architekt Jagiełły 6.
fot. mat. prasowe
Jagiełły 6 taras - wizualizacja 5
– Mocnym atutem Jagiełły 6 jest również lokalizacja, dobrze skomunikowana i w bezpośredniej bliskości wrocławskiego Starego Miasta. Spacer do Rynku zajmuje stąd tylko 15 minut. To miejsce dla tych, którzy cenią miejski styl życia – mówi Pierre-Vincent Pasquet, nowy dyrektor wrocławskiej agencji Bouygues Immobilier Polska.
Na parterze planowane są również lokale usługowe. W ramach inwestycji deweloper przebuduje układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam m.in. chodnik oraz ścieżka rowerowa. Rozpoczęcie prac na budowie Jagiełły 6 planowane jest na czerwiec 2017 roku, a zakończenie na grudzień 2018.
Kamienica z historią
Opuszczona obecnie kamienica pod adresem Jagiełły 6 ma ciekawą historię. Została zbudowana w 1905 roku i była częścią całego zespołu kamienic znajdujących się w tej części Kępy Mieszczańskiej. Front kamienicy przylegał wówczas do kameralnego placyku (większą część tej przestrzeni zajmuje dziś Trasa Mieszczańska).
Przed wojną w kamienicy działała klimatyczna gospoda pod nazwą „Zum Bürgerwerder”, czyli „Na Kępie Mieszczańskiej”. Serwowano tam piwo z jednego z trzech największych browarów dawnego Wrocławia – Schultheiss Brauerei, tj. późniejszego Browaru Piastowskiego.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)