WildaNova: zrewitalizowana kamienica w Poznaniu
2018-06-11 13:24
WildaNova © fot. mat. prasowe
Poznańska Wilda to rejon, który w ostatnim czasie przechodzi gruntowną metamorfozę. Dzielnica, która niegdyś słynęła głównie ze swojego stricte robotniczego charakteru, dziś staje się stylowym adresem w centrum miasta. W tę przemianę świetnie wpisuje się projekt WildaNova - zrewitalizowana kamienica z 1910 roku.
Przeczytaj także: Kamionkowska 29 - nowa stara kamienica
Przemiana Wildy jest dostrzegalna niemal na każdym kroku. Nowe, usprawniające życie mieszkańców i infrastrukturę inwestycje pojawiają się tam co i rusz. Przykładem tego może być chociażby projekt „Zielone Wierzbięcice”, który zakłada remont ulicy, chodników i torowiska tramwajowego ulicy Wierzbięcice.Niepowtarzalny charakter Górnej Wildy to w znacznej mierze zasługa zachowania pokaźnej części historycznej zabudowy, której przykładem jest właśnie inwestycja WildaNova - zrewitalizowana kamienica, której początki datują się na 1910 rok.
WildaNova oferuje 69 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych. Budynek znajduje się nieopodal dworca Poznań Główny, Międzynarodowych Targów Poznańskich, Starego Browaru oraz spacerowych terenów wzdłuż Warty.
- WildaNova, pod adresem Wierzbięcice 30, zlokalizowana jest w tej części Wildy, którą śmiało można nazwać „perełką wśród ulic Poznania”. Ta najmniejsza z poznańskich dzielnic zmienia swój charakter na okolicę stylową a jednocześnie nowoczesną, modną, a przy tym wciąż dostępną cenowo – dodaje Joanna Iwanowska-Nielsen, członek zarządu WildaNova Sp. z o.o.
Wilda jest często wskazywana jako preferowane miejsce zamieszkania przez osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta. To lokalizacja interesująca dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość, która będzie atrakcyjna dla wynajmujących, a także rokuje na wzrost wartości w ciągu najbliższych lat.
fot. mat. prasowe
WildaNova - front
Dotychczasowa sprzedaż pokazała, że WildaNova ma 3 główne grupy odbiorców. Część osób traktuje ją jako inwestycję kapitałową lub na wynajem, inni jako pierwsze mieszkanie, a pozostali nabywcy to właściciele małych biznesów.
- Każda kamienica jest niepowtarzalna, a każde mieszkanie w niej jest wyjątkowe, ma unikalny charakter. WildaNova ma centralną, dobrze skomunikowaną lokalizację w mieście, widok z okna, dobre doświetlenie, balkony lub okna balkonowe, piękne balustrady, windę w głównym budynku, odtworzone piękne elementy historyczne. Poza tym są sklepy i usługi przy głównej ulicy i urokliwych uliczkach bocznych odchodzących od „kręgosłupa” Wildy: ulicy Wierzbięcice. To jedna z głównych różnic, wielka zaleta w porównaniu z mieszkaniami w nowoczesnych osiedlach, najczęściej położonych z dala od tkanki miejskiej Poznania - zaznacza Jacek Jedliński, architekt odpowiedzialny za projekt renowacji kamienicy WildaNova.
WildaNova to kamienica która oferuje także ciekawe, innowacyjne wykorzystanie zabytkowej przestrzeni: w ofercie jest kilka „low-loftów”, czyli lokali w przyziemiu budynku od strony podwórza oraz front budynku. Każdy z nich ma okna balkonowe, odkryte fragmenty oryginalnej cegły oraz mikro-ogródek i prywatne wejście. Perfekcyjnie można je zaaranżować w modnym stylu „industrialnym” zwłaszcza, że lokale WildaNova mają ok. 3,5 m wysokości, swoim charakterem przywodzą na myśl Nowy Jork, Amsterdam czy Kopenhagę. To doskonała propozycja na pierwsze mieszkanie lub na nieduże biuro, mały biznes. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem Konserwatora Zabytków Miasta Poznania. Przywrócenie świetności w pełnym tego słowa znaczeniu i nadanie współczesnej funkcjonalności pięknej, stylowej kamienicy to nie tylko atrakcyjna oferta dla nabywców, ale także kolejny krok w kierunku podnoszenia standardu jednej z najdłuższych ulic Poznania.
- Sprzedaż ruszyła w kwietniu, a już co czwarty lokal jest niedostępny, bo jest albo kupiony, albo zarezerwowany. To jedna z najszybszych sprzedaży, jakie ostatnio miałem. Kupujący szukają małych metraży w cenie około 200 tys. zł w dobrych lokalizacjach. My mamy taką ofertę i odpowiada ona na potrzeby rynku. WildaNova to firma z duńskim kapitałem, a rewitalizacja prowadzona jest przez architektów i ekipy wykonawcze z doświadczeniem z innych historycznych obiektów w Poznaniu. Kupujący to widzą i doceniają dbałość o szczegóły oraz wysoką jakość wykonania – tłumaczy Wojciech Lasota, przedstawiciel dewelopera.
fot. mat. prasowe
WildaNova - wnętrze
Inwestycja WildaNova – informacje podstawowe
- Adres: ul. Wierzbięcice 30, dzielnica Wilda, Poznań
-
W budynku docelowo będzie znajdować się: 69 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych, w tym:
- W budynku frontowym ze skrzydłem bocznym – 50 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych
- W oficynie tylnej 19 lokali mieszkalnych
- Termin oddania do użytkowania: I kwartał 2019 roku
-
Powierzchnia lokali:
- 17 – 34 m2
- jeden unikalny lokal-klaster składający się z 5 niezależnych jednostek o łącznej pow. 123 m2
- Liczba pokoi: od 1 do 2
- Liczba pięter: 4
- Możliwość łączenia niektórych mieszkań (wg indywidualnych uzgodnień)
- Nowoczesna winda w części frontowej
- Większość lokali posiad balkon lub okno balkonowe
- Szybki internet światłowodowy
- Nowoczesne systemy wentylacyjne w każdym lokalu
- W większości lokali odkryte fragmenty oryginalnych cegieł nadające wnętrzu stylowy nastrój
- Zamykana brama oraz domofon
- Wspólne patio z zagospodarowaną zielenią oraz stojakami na rowery
- Generalny wykonawca: Soltbau
- Projekt: Jacek Jedliński Biuro Projektowo Techniczne, Poznań
- Wykończenie: standard deweloperski
Przeczytaj także:
Rewitalizacja kamienicy: 49 nowych mieszkań przy Matejki w Poznaniu
oprac. : eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
nowe inwestycje, rewitalizacja budynku, modernizacja obiektu, stara kamienica, nowe mieszkania, WildaNova
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)