eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualnościJakie będą mieszkania przyszłości?

Jakie będą mieszkania przyszłości?

2018-11-20 12:13

Przeczytaj także: Nowe inwestycje mieszkaniowe. Czy smart home to już standard?


Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo


Coraz większe zainteresowanie klientów wzbudzają rozwiązania związane z inteligentnym domem. Jeśli chodzi o całą inwestycję, może być to zagospodarowanie terenu z małymi tężniami. Oprócz tego pojawi się projektowanie modułowe, a więc takie, aby za pomocą niewielkich zmian można było łączyć ze sobą mieszkania i łatwo zmieniać funkcje poszczególnych pomieszczeń.

Katarzyna Dębiak, specjalista ds. promocji i sprzedaży Osiedla Stara Cegielnia, HS Nieruchomości


Na Osiedlu Stara Cegielnia stawiamy na dialog – każde udogodnienie i ułatwienie to odpowiedź na potrzeby Mieszkańców, dlatego tak istotne są energooszczędność i wygoda. Znając potrzeby naszych Klientów, oferujemy podgrzewany podjazd, parking podziemny, czy videodomofony. Od innowacji zawsze ważniejsza okazuje się lokalizacja – bliskość natury, jezioro i lasy. Technologia w mieszkaniach jest ważna, jednak zauważamy, że Klienci chętniej wybierają mieszkania z dostępem do ogrodu, niż pełne nowoczesnych rozwiązań.

Filip Rybacki, prezes spółki Dzisiejszy Dom, realizującej inwestycję MINIMAXY we Wrocławiu


Jesteśmy przekonani, że mieszkania przyszłości to lokale inteligentne i mikroapartamenty, 1- lub 2-pokojowych, takich jak Minimaxy. Trend budowy mieszkań o małych metrażach jest dzisiaj widoczny i będzie się na pewno utrzymywał, m.in. z powodu malejącej liczby terenów do zabudowy oraz zmian demograficznych zachodzących w społeczeństwie. Przybędzie jednoosobowych gospodarstw domowych. Ludzie przeniosą większość aktywności społecznych poza prywatne mieszkania, nie będą więc potrzebowali dużych przestrzeni. Mieszkania przyszłości będą małe i inteligentne, pełne rozwiązań i gadżetów ułatwiających życie mieszkańcom. Urządzenia te reagują na zmiany temperatury czy pogody, czuwają nad bezpieczeństwem, zarządzają energią i oświetleniem. Elastycznie dostosowują mieszkania do potrzeb, a nawet naszych nastrojów. Przykładowo, lodówka zrobi zakupy, a lustro włączy ulubioną muzykę.

Łukasz Matusak, Development Director Tocton


Niezależnie od zaawansowania technologicznego dom powinien być przede wszystkim miejscem odpoczynku i relaksu, pewnego rodzaju sanktuarium, w którym można zapomnieć o pracy i stresie.

Udogodnienia i innowacje powinny służyć wygodzie domowników na każdym etapie dnia – od szybkiego światłowodu, przez wzmacniane ściany zapewniające lepszą akustykę, aż po przestronny parking podziemny z większymi o 30% miejscami parkingowymi i kartami długiego zasięgu. Warto pamiętać o względach ekologicznych, które dla wielu firm są trendem w budownictwie, a dla nas wyznacznikiem jakości i dbałości dewelopera: trzyszybowe okna, ekologiczne ogrzewanie, oświetlenie LED i stacje ładowania pojazdów elektrycznych sprawiają, że inwestycja jest nie tylko wygodna, ale też przyjazna naturze.

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: