Sezon smogowy? Zapomnij
2020-02-03 15:04
Sezon smogowy? Zapomnij © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Walka o czyste powietrze trwa: pierwsze wyroki za palenie śmieci
A Ty czym oddychasz?
Zanieczyszczenie powietrza kojarzone jest przede wszystkim z zimą, kiedy smog jest tak intensywny, że widać go gołym okiem. Taki rodzaj smogu powstaje przede wszystkim przez niewłaściwe ogrzewanie domów. Im wyższa temperatura, tym chętniej otwieramy okna i zapominamy o zanieczyszczeniu powietrza. Tymczasem koniec zimy to nie koniec smogu, bo on nie znika, tylko opada na ulice i trawniki, jest więc cały czas wzbijany przez najmniejszy ruch powietrza i dostaje się do naszych płuc. Występuje również smog letni zwany także wtórnym, który tworzy się poprzez reakcję światła słonecznego ze składowymi spalin samochodowych: tlenkami węgla, węglowodorami i azotem. W ten sposób powstają m.in. ozon i formaldehyd – niebezpieczne dla zdrowia utleniacze.
Zamykanie okien nie wyeliminuje zanieczyszczeń. Szkodliwe cząsteczki czy pyłki roślin dostają się do domów przez wentylację, ale też dużo trujących substancji i gazów wytwarzanych jest wewnątrz pomieszczeń. Remonty i nowe meble uwalniają szkodliwe lotne związki organiczne, m.in. formaldehyd, toulen i benzen – wiele z nich jest rakotwórczych. Poza tym trujące substancje wytwarzane są przez tak prozaiczne czynności, jak sprzątanie czy gotowanie. Powszechne w naszych domach są także pleśnie, grzyby, bakterie, wirusy i oczywiście kurz.
Pamiętajmy więc, że powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym.
Dobrej klasy oczyszczacz usuwa wszystkie wspomniane zanieczyszczenia. Philips, który już od 40 lat produkuje oczyszczacze powietrza, przeprowadził badania wśród użytkowników swoich urządzeń i twierdzi, że osoby korzystające na co dzień z oczyszczacza powietrza często odczuwają ulgę w alergii, poprawę jakości snu i samopoczucia, ale także zauważają mniejszą ilość kurzu w domach.*
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem
Jednak nie wszyscy musimy koniecznie kupować oczyszczacz. Rzeczywiście skuteczne urządzenia to spory, jednorazowy wydatek. Cena wynika bezpośrednio z zastosowanych technologii – z klasy czujnika i z rodzaju filtrów, w tym HEPA. Dzięki szybkiemu wykrywaniu szkodliwych cząsteczek i bardzo wydajnemu systemowi filtracji oczyszczacz powietrza Philips usuwa 99,97% szkodliwych cząsteczek – smog, gazy, alergeny, bakterie i wirusy. Bardzo istotny jest także wskaźnik CADR, czyli ilość dostarczanego przez urządzenie czystego powietrza w metrach sześciennych w ciągu godziny – im wyższy, tym szybciej będziemy oddychać czystym powietrzem. Jeżeli dodamy do tego jeszcze głośność pracy oraz design, okazuje się, że cena może być wyższa, niż początkowo zakładaliśmy.
Wynajmij już od 59 zł/mc
Na szczęście dobrej klasy oczyszczacz możemy wynająć. To świetne rozwiązanie, gdy ograniczenia budżetu nie pozwalają wybrać najlepszego sprzętu, ale nie chcemy kupować najtańszego i prawdopodobnie nieskutecznego oczyszczacza.
fot. mat. prasowe
Wynajmij już od 59 zł/mc
W usłudze wynajmu oczyszczaczy Philips możemy korzystać z urządzenia już od 59 zł miesięcznie, w zasadzie bez żadnych formalności. Nie ma skomplikowanych umów, jest jedynie akceptacja prostego regulaminu. Oferta jest bardzo elastyczna – w każdej chwili możemy wymienić, zwrócić lub wykupić wynajęty oczyszczacz. Producent nie pobiera kaucji. Co więcej – abonament obejmuje także wymianę filtrów, więc nie musimy się martwić o dodatkowe koszty.
Wystarczy wejść na stronę www.usunsmog.pl/wypozycz-oczyszczacz, wybrać oczyszczacz, wypełnić formularz i dokonać płatności online.
fot. mat. prasowe
Prosto i elastycznie
Przekonaj się sam
Czy poczujemy różnicę? Odczuwanie zmiany jakości powietrza to indywidualna sprawa. Najszybciej różnicę odczujemy w okresie dużego smogu, kiedy rzeczywiście powietrze na zewnątrz ma specyficzny, przepalony zapach. W pozostałym czasie jest bezwonne, a zanieczyszczeń nie widać gołym okiem, możliwości wyciągania wniosków na podstawie powonienia są więc ograniczone. Może się jednak zdarzyć tak, że podobnie do większości użytkowników oczyszczaczy Philips, zauważymy poprawę w jakości snu, samopoczuciu i innych, pozornie niespodziewanych aspektach życia*. A wtedy już nie będziemy chcieli naszego oczyszczacza oddać.
* Źródło: Kantar Polska dla Philips, badanie na zarejestrowanych w bazie CRM Philips użytkownikach oczyszczaczy marki Philips, n=200, maj-czerwiec 2019.
Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Philips
oprac. : materiał partnera
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)