Przeczytaj także: Walka o czyste powietrze trwa: pierwsze wyroki za palenie śmieci
A Ty czym oddychasz?
Zanieczyszczenie powietrza kojarzone jest przede wszystkim z zimą, kiedy smog jest tak intensywny, że widać go gołym okiem. Taki rodzaj smogu powstaje przede wszystkim przez niewłaściwe ogrzewanie domów. Im wyższa temperatura, tym chętniej otwieramy okna i zapominamy o zanieczyszczeniu powietrza. Tymczasem koniec zimy to nie koniec smogu, bo on nie znika, tylko opada na ulice i trawniki, jest więc cały czas wzbijany przez najmniejszy ruch powietrza i dostaje się do naszych płuc. Występuje również smog letni zwany także wtórnym, który tworzy się poprzez reakcję światła słonecznego ze składowymi spalin samochodowych: tlenkami węgla, węglowodorami i azotem. W ten sposób powstają m.in. ozon i formaldehyd – niebezpieczne dla zdrowia utleniacze.
Zamykanie okien nie wyeliminuje zanieczyszczeń. Szkodliwe cząsteczki czy pyłki roślin dostają się do domów przez wentylację, ale też dużo trujących substancji i gazów wytwarzanych jest wewnątrz pomieszczeń. Remonty i nowe meble uwalniają szkodliwe lotne związki organiczne, m.in. formaldehyd, toulen i benzen – wiele z nich jest rakotwórczych. Poza tym trujące substancje wytwarzane są przez tak prozaiczne czynności, jak sprzątanie czy gotowanie. Powszechne w naszych domach są także pleśnie, grzyby, bakterie, wirusy i oczywiście kurz.
Pamiętajmy więc, że powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym.
Dobrej klasy oczyszczacz usuwa wszystkie wspomniane zanieczyszczenia. Philips, który już od 40 lat produkuje oczyszczacze powietrza, przeprowadził badania wśród użytkowników swoich urządzeń i twierdzi, że osoby korzystające na co dzień z oczyszczacza powietrza często odczuwają ulgę w alergii, poprawę jakości snu i samopoczucia, ale także zauważają mniejszą ilość kurzu w domach.*
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem
Jednak nie wszyscy musimy koniecznie kupować oczyszczacz. Rzeczywiście skuteczne urządzenia to spory, jednorazowy wydatek. Cena wynika bezpośrednio z zastosowanych technologii – z klasy czujnika i z rodzaju filtrów, w tym HEPA. Dzięki szybkiemu wykrywaniu szkodliwych cząsteczek i bardzo wydajnemu systemowi filtracji oczyszczacz powietrza Philips usuwa 99,97% szkodliwych cząsteczek – smog, gazy, alergeny, bakterie i wirusy. Bardzo istotny jest także wskaźnik CADR, czyli ilość dostarczanego przez urządzenie czystego powietrza w metrach sześciennych w ciągu godziny – im wyższy, tym szybciej będziemy oddychać czystym powietrzem. Jeżeli dodamy do tego jeszcze głośność pracy oraz design, okazuje się, że cena może być wyższa, niż początkowo zakładaliśmy.
Wynajmij już od 59 zł/mc
Na szczęście dobrej klasy oczyszczacz możemy wynająć. To świetne rozwiązanie, gdy ograniczenia budżetu nie pozwalają wybrać najlepszego sprzętu, ale nie chcemy kupować najtańszego i prawdopodobnie nieskutecznego oczyszczacza.
fot. mat. prasowe
Wynajmij już od 59 zł/mc
W usłudze wynajmu oczyszczaczy Philips możemy korzystać z urządzenia już od 59 zł miesięcznie, w zasadzie bez żadnych formalności. Nie ma skomplikowanych umów, jest jedynie akceptacja prostego regulaminu.
W usłudze wynajmu oczyszczaczy Philips możemy korzystać z urządzenia już od 59 zł miesięcznie, w zasadzie bez żadnych formalności. Nie ma skomplikowanych umów, jest jedynie akceptacja prostego regulaminu. Oferta jest bardzo elastyczna – w każdej chwili możemy wymienić, zwrócić lub wykupić wynajęty oczyszczacz. Producent nie pobiera kaucji. Co więcej – abonament obejmuje także wymianę filtrów, więc nie musimy się martwić o dodatkowe koszty.
Wystarczy wejść na stronę www.usunsmog.pl/wypozycz-oczyszczacz, wybrać oczyszczacz, wypełnić formularz i dokonać płatności online.
fot. mat. prasowe
Prosto i elastycznie
Nie ma skomplikowanych umów, jest jedynie akceptacja prostego regulaminu. W każdej chwili możemy wymienić, zwrócić lub wykupić wynajęty oczyszczacz. Producent nie pobiera kaucji. Abonament obejmuje także wymianę filtrów.
Przekonaj się sam
Czy poczujemy różnicę? Odczuwanie zmiany jakości powietrza to indywidualna sprawa. Najszybciej różnicę odczujemy w okresie dużego smogu, kiedy rzeczywiście powietrze na zewnątrz ma specyficzny, przepalony zapach. W pozostałym czasie jest bezwonne, a zanieczyszczeń nie widać gołym okiem, możliwości wyciągania wniosków na podstawie powonienia są więc ograniczone. Może się jednak zdarzyć tak, że podobnie do większości użytkowników oczyszczaczy Philips, zauważymy poprawę w jakości snu, samopoczuciu i innych, pozornie niespodziewanych aspektach życia*. A wtedy już nie będziemy chcieli naszego oczyszczacza oddać.
* Źródło: Kantar Polska dla Philips, badanie na zarejestrowanych w bazie CRM Philips użytkownikach oczyszczaczy marki Philips, n=200, maj-czerwiec 2019.
Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Philips
![Sezon grzewczy 2023/2024. Jak ogrzewać ekologicznie i ekonomicznie? [© Jean Kobben - Fotolia.com] Sezon grzewczy 2023/2024. Jak ogrzewać ekologicznie i ekonomicznie?](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/ogrzewanie/Sezon-grzewczy-2023-2024-Jak-ogrzewac-ekologicznie-i-ekonomicznie-256024-150x100crop.jpg)
oprac. : materiał partnera
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)