eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plNieruchomościAktualnościNowe mieszkania: Yareal buduje II etap osiedla Pozytywny Mokotów

Nowe mieszkania: Yareal buduje II etap osiedla Pozytywny Mokotów

2020-10-06 00:15

Nowe mieszkania: Yareal buduje II etap osiedla Pozytywny Mokotów

Pozytywny Mokotów - wizualizacja, zielone patio © fot. mat. prasowe

Trwają prace związane z realizacją osiedla Pozytywny Mokotów. Yareal poinformował właśnie o rozpoczęciu II etapu tej inwestycji, w ramach którego zaplanowano powstanie 258 nowych mieszkań o powierzchniach od 30 do 112 mkw. Zakończenie tej fazy zaplanowano na II kwartał 2022 r. Docelowo na kompleks złoży się 7 budynków, w których zamieszka przeszło 600 rodzin.

Przeczytaj także: Pozytywny Mokotów już w budowie

II etap osiedla Pozytywny Mokotów to trzy 8-9-piętrowe budynki, które pomieszczą 258 nowych mieszkań - od kompaktowych kawalerek o powierzchni 30 mkw. po znacznie przestronniejsze, bo ponad 100-metrowe lokale czteropokojowe. Mieszkańcy największych, usytuowanych na ostatnich kondygnacjach mieszkań, zyskają dostęp do przestronnych, liczących sobie nawet 90 mkw., tarasów.

Każde z nowych mieszkań będzie standardowo wyposażone w opracowany przez Fibaro pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem.

W planach inwestycji nie zabrakło miejsca dla podziemnego parkingu z 282 miejscami parkingowymi oraz stojaków rowerowych, które umożliwiają pozostawianie rowerów tuż przy wejściach do klatek schodowych.

Deweloper zadbał również o dalszy rozwój mokotowskiej infrastruktury. W ramach II etapu, gruntownej przebudowie zostanie poddane skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej, na którym wybuduje bezpieczne rondo. Razem z nowym rondem zostanie wykonany remont fragmentów obu ulic, przy których Yareal wybuduje dodatkowo nowe przystanki autobusowe i kolejne odcinki ścieżek rowerowych.

Realizacja całego kwartału pozwoli na domknięcie zabudowy wzdłuż ulicy Konstruktorskiej, zmieniając charakter okolicy m.in. dzięki budowie w sumie 21 nowych lokali usługowych, handlowych i gastronomicznych, które powstaną przy osiedlu. Pozytywny Mokotów to kolejna inwestycja wielorodzinna, która przyczynia się do metamorfozy dzielnicy, urozmaicając miastotwórcze funkcje okolicy.

fot. mat. prasowe

Pozytywny Mokotów - wizualizacja, zielone patio

Teren osiedle wypełnią m.in. trzy zielone place zabaw


Za sprawą dogodnej lokalizacji i rozbudowanej sieci komunikacji publicznej, inwestycja uzyskała zielony certyfikat BREEAM Interim, przyznawany projektom realizowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W badanej kategorii Transport, Pozytywny Mokotów otrzymał maksymalną liczbę punktów, co wpłynęło na przyznanie inwestycji certyfikatu z oceną Very Good - najwyższej, jaką kiedykolwiek wydano inwestycjom mieszkaniowym w Polsce.

Przy projektowaniu osiedla uwzględniono też odczuwalne skutki ocieplenia klimatu, osiedle będzie produkowało własną energię dzięki elektrowni słonecznej na dachach, a w budynkach zastosowano szczególnie trwałe materiały odporne na szkodliwe działanie m.in. czynników atmosferycznych. .

Za inwestycję odpowiedzialna jest firma FineTech Construction Sp. z o.o., realizująca od roku budowę dwóch pierwszych budynków Pozytywnego Mokotowa, w których sprzedano już ponad 90 procent mieszkań.

Docelowo w 7 budynkach składających się na Pozytywny Mokotów zamieszka ponad 600 rodzin. Mieszkańcy pierwszego etapu będą mogli wprowadzić się nowych lokali wiosną przyszłego roku. Zakończenie budowy drugiego etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2022 r.

„W ramach kontynuacji budowy osiedla Pozytywny Mokotów u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej wzniesiemy 3 kolejne budynki wzdłuż wewnętrznej alei ogrodowej, tworzącej prywatny, zielony dziedziniec o powierzchni 10 000 mkw. Dzięki temu w centrum osiedla powstanie odizolowany od gwaru okolicznych ulic cichy azyl, którego znaczenie nabiera dodatkowej wartości w obecnych warunkach trwającej pandemii. Wypełnią go m.in. trzy zielone place zabaw i przestrzeń do rekreacji z hamakiem, leżakami i zestawem piknikowym, a także prywatne ogródki. 200-metrowe zielone patio stworzy wyjątkowo duże w tej okolicy założenie ogrodowe, w którym – wśród krzewów, drzew i trawiastych polan – znajdzie się kilkadziesiąt rabat pełniących rolę ogrodów społecznych. Mieszkańcy osiedla będą w nich mogli uprawiać np. dowolnie dobrane warzywa i kwiaty” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: