Pożyteczna moda na lofty
2012-10-17 09:32
Przeczytaj także: Lofty - moda czy opłacalna inwestycja?
Deweloper podchodzi do rewitalizacji Konesera z dużą pieczołowitością. Na pierwszy ogień poszły zabytkowe budynki Kordegardy i biur Dyrekcji. Konserwacji poddano ceglane elewacje, wymieniono więźby i pokrycia dachów, zachowano oryginalne elementy wystroju. Niebawem w loft zamieni się dawna mennica, a od strony ul. Markowskiej i Białostockiej powstaną nowe budynki tzw.: soft-lofty, które otrzymają „przemysłowe” nazwy Wytwórnia i Skarbnica. Co ciekawe na terenie Konesera nie będzie można poruszać się samochodem, cały ruch kołowy zostanie skierowany do podziemnych parkingów. Planowane zakończenie budowy Centrum Praskiego Koneser, to 2016 rok.
Lofty Platinum – tam gdzie robili wina
We Wrocławiu drugie życie dostała XIX – wieczna destylarnia i magazyny winiarskie braci Wolff. Po 1945 roku swoją siedzibę miała tam spółdzielnia pracy Tricot. Później budynek niszczał, aż trafił w ręce firmy Archicom, która postanowiła go uratować przerabiając na luksusowe mieszkania i galerie.
Uszanowanie pierwotnych funkcji i podkreślenie zabytkowych walorów, było głównym celem renowacji obiektu. Stąd eksponowane fragmenty elewacji na klatkach schodowych, windy czy żelbetowe, rytmiczne podciągi harmonijnie korespondują z nowoczesnymi przeszkleniami.
- Staraliśmy się stworzyć luksusowy budynek, zachowując jednocześnie niesamowity klimat tego miejsca. Lokale na poszczególnych kondygnacjach różnią się na przykład historycznymi detalami – opowiada Marianna Zbyryt. Zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji, do współpracy zaproszono wielu wrocławskich artystów. Na ostatnim piętrze, w przeszklonej szklanymi taflami nadbudowie, znajdują się penthousy. Wyjątkowym miejscem jest dach, na którym mieści się wspólny ogród i taras z widokiem na Stare Miasto i Ślężę. Atutem inwestycji jest również lokalizacja - zaledwie 15 minut spacerem od wrocławskiego Rynku.
Deweloper zapewnia, że zainteresowanie loftami jest duże. - Kluczem jest zaoferowanie standardu, którego realnie oczekują Wrocławianie, w rozsądnej cenie. Wówczas nawet w czasach kryzysu znajdzie się spora grupa, która wybierze tę ofertę, o ile trafia ona w ich gust – uważa Marianna Zbyryt. Do kupienia są metraże od 30 do 200 mkw. Ceny za mkw. wahają się od 6,9 do 8,5 tys. zł – zauważa Krzysztof Jóźwiak z portalu RynekPierwotny.com.
Lofty de Girarda
Wróćmy ponownie w okolice Warszawy. W podstołecznym Żyrardowie znajduje się jedyny w Europie zachowany w całości zespół urbanistyczny miasta przemysłowego. Nie dziwi więc fakt, że miejsce to przyciąga także miłośników loftów.
Niedawno zakończyła się tu przebudowa budynku Nowej Przędzalni, wzniesionej na początku XX wieku jako część olbrzymiego kompleksu fabryki lnu. Lofty de Girarda wybudowała firma Green Development, a swoją nazwę zawdzięczają podobnie jak samo miasto, Filipowi de Girard, wynalazcy i pierwszemu dyrektorowi technicznemu zakładów lniarskich. Swego czasu był to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu zakładów w Europie. Od początku, monumentalna, górująca nad miastem budowla była dumą i wizytówką Żyrardowa, umieszczaną na rycinach i fotografiach. Szczęśliwie nie zmiotły jej wiatry historii i po kilkunastu latach zapomnienia ożyła na nowo.
Przeczytaj także:
Lofty "U Scheiblera" w Łodzi
oprac. : eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
rynek mieszkaniowy, rynek nieruchomości, Lofty, lofty w Łodzi, rewitalizacja budynku, modernizacja obiektu, lofty U Scheiblera
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)